Actiegroep Fysiotherapeuten: “Een belangrijke eerste stap is gezet”

woensdag 30 mei 2018
timer 2 min
Actiegroep Fysiotherapeuten: “Een belangrijke eerste stap is gezet”
Ruim 500 fysiotherapeuten kwamen woensdag vanuit heel Nederland naar Den Haag om actie te voeren tegen de werk- en regeldruk. “Een waanzinnig succes. Vandaag hebben we een belangrijke eerste stap gezet, nu gaan we door”, zegt fysiotherapeut en mede-initiatiefneemster Brenda van Gent.

Al zingend, met spandoeken en onder politiebegeleiding liepen de fysiotherapeuten van de Koekamp naar het Lange Voorhout in Den Haag. Onder het motto ‘Minder regels = meer tijd voor de patiënt’ demonstreerden ze tegen de toenemende werk- en regeldruk voor fysiotherapeuten. “We willen onder meer een eerlijker beloningssysteem en minder macht van zorgverzekeraars” legt Van Gent uit. “We willen bijvoorbeeld zelf de duur van een behandeling kunnen bepalen”.

Daarom overhandigden ze, na een actieve warming up, de inmiddels 9000 keer ondertekende petitie aan leden van de Tweede Kamer. Onder andere Joba van den Berg (CDA), Henk van Gerven (SP) en Maarten Hijink (SP) namen de petitie in ontvangst. “Hierna zegde Lilian Marijnissen (SP) ons toe aandacht te besteden aan het verminderen van de regeldruk voor fysiotherapeuten, door het onderwerp in vergaderingen aan bod te laten komen”, zegt Van Gent.

Samen met Marcel Pool en acht andere fysiotherapeuten trekt zij de kar van Actiegroep Fysiotherapeuten, die op Facebook ruim 10.000 leden telt. “Texel, Limburg, overal kwamen de fysiotherapeuten vandaan. Het is mooi om te zien dat ze vanuit het hele land naar Den Haag zijn gekomen. We kunnen spreken van een waanzinnig succes en een belangrijke eerste stap voor de fysiotherapie in Nederland. Volgende week zitten we weer om de tafel en het plan is om ook patiënten erbij te betrekken, want uiteindelijk gaat het om hen.”    

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

all_inclusiveAchtergrondartikel

Het Goede Gesprek: ‘Boeien en binden lukt alleen door een combinatie van methoden’

14 apr om 10:00 uurtimer3 min

De eerste editie van Goede Gesprek op 9 april voor praktijkmanagers in de mondzorg liet zien hoe divers de…

Lees verder »
person_outlineBlog

Psychosociale arbeidsbelasting in je praktijk: Hoe voorkom je uitval?

10 apr om 11:00 uurtimer4 min

Huisartsenpraktijken, tandarts- en orthodontiepraktijken hebben te maken met een toenemende werkdruk,…

Lees verder »
flash_onNieuws

KNMT roept tandartsen op agressie te melden voor project ‘ZorgVeilig’

10 apr om 10:30 uurtimer3 min
Beroepsorganisatie KNMT ontvangt steeds vaker signalen van agressie tegen tandartsen en mondzorgpersoneel. Het…
Lees verder »

Perspectief huisarts is verbeterd door regionale samenwerking, nieuwe concepten en digitalisering

7 apr om 16:00 uurtimer5 min

De huisartsenbranche staat door verschillende factoren onder druk, maar het perspectief is verbeterd. Rabobank…

Lees verder »
flash_onNieuws

MedischOndernemen Magazine 1: ‘Ondernemen en vernieuwen kan alleen samen met een goed team’

3 apr om 15:30 uurtimer3 min

De uitdagingen binnen de huisartsen-, mondzorg- en fysiotherapiepraktijken zijn groot, zo blijkt uit deze…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uurtimer4 min

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

(Schijn)zelfstandige of werknemer? Hierbij het 9-gangenmenu!

2 apr om 10:52 uur

Op 24 maart 2023 heeft de Hoge Raad in het Deliveroo-arrest opdrachtgevers en zelfstandigen negen criteria…

Lees verder »
Patrick ter Brugge_ZorgSaam_Nijverdal_Hellendoorn
mic_external_onInterview

Eigenzinnige fysio-ondernemer Patrick ter Brugge: ‘Denk in kansen en niet in beperkingen’

27 mrt om 12:30 uurtimer6 min
Fysiotherapeut Patrick ter Brugge leidt samen met Rob Alferink de Fysiopraktijk ZorgSaam in Nijverdal en…
Lees verder »