LHV en KNMG vervangen alle bijeenkomsten door videoconferenties
Artsenfederatie KPMG stelt dat het belangrijk is dat artsen in deze uitzonderlijke periode op de been blijven. 'Omdat het belangrijk is om de zorgprofessionals en de kwetsbare patiënten te beschermen tegen verdere verspreiding van COVID-19 nemen we deze maatregel. Zo wordt het risico van nieuwe besmettingen van artsen en mogelijk verdere overdracht van het virus in de zorgsetting verkleind.'
Gezamenlijk advies
Alle werkzaamheden van artsen gaan door, maar de bijeenkomsten en vergaderingen worden vervangen door video-overleggen. De KNMG en de federatiepartners adviseren artsen om deze lijn aan te houden. De artsenfederatie telt acht federatiepartners: zeven beroepsorganisaties voor artsen en de vereniging voor geneeskundestudenten.
'De nieuwe maatregel is geen richtlijn voor alle situaties. Individuele dokters blijven hun eigen verantwoordelijkheid houden. Wel hoopt de Artsenfederatie artsen met dit advies te helpen om een onderbouwde afweging te kunnen maken om wel of niet een bijeenkomst of vergadering bij te wonen.'
LHV verplaatst Huisartsendag naar september
Ook beroepsorganisatie LHV schort de bijeenkomsten en evenementen die ze organiseert. De LHV Huisartsendag (gepland voor zaterdag 18 april 2020) is daarom verplaatst naar zaterdag 19 september 2020.
Ook de scholingen van de LHV Academie en andere LHV-bijeenkomsten met groepen huisartsen worden zo veel mogelijk via 'videoconferencing' georganiseerd, uitgesteld of geannuleerd.
Link: KNMG neemt maatregelen inzake bijeenkomsten met artsen; LHV Huisartsendag verplaatst naar zaterdag 19 september 2020

Reactie toevoegen