Drie tandartspraktijken dicht op bevel IGZ

dinsdag 29 augustus 2017
timer 2 min
Drie tandartspraktijken in Hoogeveen, Winschoten en Emmen zijn gesloten nadat de Inspectie ernstige tekortkomingen constateerde.

De inspectie heeft bevelen opgelegd aan Tandartspraktijken J.Vissi Hoogeveen B.V. in Hoogeveen, Tandartspraktijk J. Vissi Oost- Groningen B.V. in Winschoten en Sensodent B.V. in Emmen. De drie tandartspraktijken vallen onder één bestuurder. De bevelen houden in dat er geen zorg meer mag worden verleend en dat de tandartspraktijken gesloten dienen te blijven totdat naar het oordeel van de inspectie is voldaan aan de voorwaarden om goede zorg te verlenen. Daarnaast dienen de tandartspraktijken aantoonbaar de patiënten over de gevolgen van de maatregel te informeren.

 

Wat is er aan de hand?

Bij inspectiebezoeken op 25 en 26 juli, 15, 16 en 18 augustus 2017 heeft de inspectie ernstige tekortkomingen geconstateerd in de zorg bij alle drie de tandartspraktijken. De tekortkomingen betreffen infectiepreventie, radiologie, dossiervoering, organisatorische aspecten en het onbevoegd zelfstandig uitvoeren van voorbehouden handelingen. De Inspectie trof onder andere niet-werkende zeepdispensers aan, een kraan die niet hands free bediend kan worden, en een tandarts die in kleding werkte die ook buiten gedragen werd. In de patiëntendossiers stond niet beschreven wie de zorgverlener was. Ook was er sprake van een m edewerker met een Russisch diploma en een registratie in Polen die niet bevoegd was als tandarts in Nederland en die handelingen verrichtte zoals het trekken van tanden, wortelkanaalbehandelingen, verdovingen en het maken van röntgenfoto's.  Omdat de tekortkomingen zo omvangrijk en ernstig zijn, is sprake van een gevaar voor de veiligheid en/of de gezondheid van patiënten, zo oordeelde de Inspectie. Daarom moeten de tandartspraktijken sluiten en mag er geen zorg meer worden verleend.  

De bevelen zijn ingegaan op 24 augustus 2017 en hebben een duur van zeven dagen. De tandartspraktijken dienen gesloten te blijven totdat naar het oordeel van de inspectie aan de voorwaarden om goede zorg te verlenen is voldaan. De Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport kan de bevelen verlengen.


Op de website van de IGZ vindt u de rapporten van de inspecties en de lange lijsten van tekortkomingen die werden geconstateerd. 

 
Wilt u dit soort ellende in uw praktijk voorkomen? Reserveer dan snel uw plaats voor de training Protocollen op orde, klaar voor Inspectiebezoek van 16 november. Meer informatie

 

Bron: IGZ.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Patrick ter Brugge_ZorgSaam_Nijverdal_Hellendoorn
mic_external_onInterview

Eigenzinnige fysio-ondernemer Patrick ter Brugge: ‘Denk in kansen en niet in beperkingen’

27 mrt om 12:30 uurtimer6 min
Fysiotherapeut Patrick ter Brugge leidt samen met Rob Alferink de Fysiopraktijk ZorgSaam in Nijverdal en…
Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt om 12:15 uurtimer5 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
person_outlineBlog

De nieuwe praktijkmanager: een antropoloog die van reuring houdt

25 mrt om 12:00 uurtimer4 min

Ik wou dat ik twee hondjes was of soms gewoon een éénpitterpraktijk. Als tandarts dan. Je hebt met jezelf te…

Lees verder »

Binden, boeien en behouden van je team

24 mrt om 08:45 uurtimer4 min

Medewerkers zijn natuurlijk de onmisbare basis van de praktijk. En dat voel je zeker in deze tijd, waarin…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
person_outlineBlog

Op weg naar echte en virtuele dokters in de maatschap

18 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In april 2023 schreef ik in een column in MedischOndernemen: 'Ik wens u veel personeel'. Want zonder goede…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Paul Wormer over 'De dokter en de vakgroep': ‘Een praktijk runnen vraagt reflectie, training en kunnen delegeren’

17 mrt om 13:03 uurtimer6 min

Huisartsen staan voor grote organisatorische en strategische uitdagingen. In zijn boek 'De dokter en de…

Lees verder »
Nora Ennahachi  Foto: Dent Management
mic_external_onInterview

Een Goed Gesprek met Nora Ennahachi over ‘boeien en binden’: ‘Praktijkmanager is de sleutel tot succes’

7 mrt om 10:00 uurtimer5 min

Nu tandartspraktijken steeds vaker te maken krijgen met personeelsverloop en -tekorten is het…

Lees verder »