Factsheet medisch beroepsgeheim gepubliceerd

maandag 17 augustus 2015
timer 1 min
Het medisch beroepsgeheim roept veel vragen op. Daarom heeft het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) een factsheet gepubliceerd waarin de belangrijkste vragen beantwoord worden.

Het medisch beroepsgeheim bestaat uit een recht voor de patiënt op geheimhouding door de hulpverlener (individuele hulpverlener of instelling) van alles wat de hulpverlener bekend is over de patiënt. In de factsheet worden de belangrijkste regels en uitzonderingen rond het medisch beroepsgeheim op een rij gezet. Doel is om een bijdrage te leveren aan debatten in het parlement waarin het beroepsgeheim een rol speelt.


Het medisch beroepsgeheim is niet altijd even helder wat voor het ministerie een reden was om een factsheet te publiceren. In het factsheet worden vragen beantwoord als 'Waarom vinden we met z’n allen het medisch beroepsgeheim eigenlijk zo belangrijk?' en 'Heeft een patiënt recht op inzage van mijn medische dossier of dat van mijn overleden partner?'. 

 

Bekijk het document hier.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Factsheet medisch beroepsgeheim gepubliceerd

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uurtimer4 min

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt om 12:15 uurtimer5 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »
CAO onderhandelingen in stilte. Multiple rabbits dressed in businesssuites.
person_outlineBlog

Stop met alle ‘geplapper’ en laten we de cao fysiotherapie realiseren

13 feb om 13:47 uurtimer4 min

‘Geplapper’ - een schitterend Duits woord dat ik associeer met alles wat momenteel niet IN maar AAN de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Trekken zonder tandheelkundige noodzaak: tandartsen zwichten massaal voor patiënt

12 feb om 13:18 uurtimer3 min

Een meerderheid van de tandartsen en kaakchirurgen in Nederland voert een verzoek uit om tanden of kiezen te…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe website ‘Open over tuchtrecht’ ondersteunt bij tuchtklachten: ‘Een tuchtklacht kan overweldigend zijn’

16 jan om 14:48 uurtimer4 min

Een tuchtklacht heeft vaak een grote impact op zorgverleners. De bijbehorende juridische procedures zijn…

Lees verder »
Minister Fleur Agema (VWS) (Foto: Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Ziekenhuizen en brancheorganisaties willen Integraal Zorgakkoord opschorten

18 dec 2024 timer4 min

De ziekenhuizen willen de onderhandelingen over het Integraal Zorgakkoord opschorten vanwege onverwachte…

Lees verder »