Finale Het Beste Zorgidee

donderdag 6 november 2014
timer 2 min
De finale van Het Beste Zorgidee 2014 nadert zijn ontknoping. Het publiek heeft tot en met zondag 9 november om te bepalen wie van de finalisten Het Beste Zorgidee van 2014 heeft.

Via de website van de zorginnovatiewedstrijd kan heel Nederland zijn stem uitbrengen. Op woensdag 12 november wordt de winnaar bekendgemaakt in het Krant Café in Amsterdam.


Op de website van Het Beste Zorgidee lichten de finalisten hun idee in een video toe. In voorgaande jaren brachten duizenden Nederlanders hun stem uit op finalisten van de zorginnovatiewedstrijd, een initiatief van ONVZ Zorgverzekeraar. De winnaar van Het Beste Zorgidee krijgt 10.000 euro om zijn of haar idee uit te voeren. 


De genomineerden

Voor de finale selecteerde de vakjury vijf ideeën uit bijna 550 inzendingen. Opvallend is dat drie van de ideeën gebaseerd zijn op een app. Wijkverpleegkundige Judith van Leeuwen uit Petten bedacht een app die signalen van verkeerd medicijngebruik eerder opvangt. Alexander Grassi uit Amsterdam wil dat probleem ook aanpakken. Hij bedacht een app die medicijnbijsluiters aanvult met beeld en geluid, waardoor de bijsluiters begrijpelijker worden voor laaggeletterden. Huisarts Hilderik Jan van Schaik uit Vlissingen introduceert een app waarmee patiënten op elk moment van de dag met hun huisarts kunnen communiceren. De app vermindert de werkdruk voor huisartsen en de lange wachttijden aan de telefoon.

Hans van Wetten uit Budel bedacht een belevingskussen voor patiënten met dementie. Het kussen maakt bij aanraking een voor de patiënt bekend geluid. Uit onderzoek blijkt dat patiënten met dementie zeer positief reageren op geluiden die ze van vroeger kennen. Huisarts Jurriën Wind bedacht een nieuwe manier van samenwerken die huisartsen meer gebruik laat maken van elkaars expertise. Zo kunnen patiënten vaker onderling worden doorverwezen, wat ziekenhuisbehandelingen onnodig maakt.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Finale Het Beste Zorgidee

Meer artikelen met dit thema

person_outlineBlog

Op weg naar echte en virtuele dokters in de maatschap

18 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In april 2023 schreef ik in een column in MedischOndernemen: 'Ik wens u veel personeel'. Want zonder goede…

Lees verder »
Jet Bussemaker - Gezond en Gelukkig Den Haag
mic_external_onInterview

Jet Bussemaker over vijf jaar Gezond en Gelukkig Den Haag: ‘De rol van de huisarts is cruciaal’

25 feb om 08:00 uurtimer8 min
Jet Bussemaker, voorzitter van Gezond en Gelukkig Den Haag (GGDH), blikt terug op vijf jaar samenwerken van…
Lees verder »
Diana Lucassen
mic_external_onInterview

Quickscan helpt bij overstap naar duurzaam voorschrijven: ‘Sta stil bij elke pil’

24 feb om 12:00 uurtimer6 min
Met de nieuwe ‘Quickscan Duurzaam voorschrijven' wil De Groene Huisarts het voor huisartsen en apothekers…
Lees verder »
mic_external_onInterview

Fysiotherapeut Jeroen Boogmans: 'Er wordt veel behandeld, misschien wel te veel'

19 feb om 08:00 uurtimer4 min

De wachttijden bij fysiotherapiepraktijken blijven stijgen. Dit komt niet alleen door de vergrijzing, maar ook…

Lees verder »
flash_onNieuws

Miljoenen voor ‘Innovation Booster 2025’ in de mondzorg. Consortia kunnen PPS-projectvoorstellen indienen

10 feb om 08:34 uurtimer3 min

Het ORANGEHealth-consortium heeft 3,45 miljoen euro subsidie ontvangen van Health~Holland om de mondzorg in…

Lees verder »
Poetsinstructie bij Tandheelkunst in Woerden (Foto: De Lieve Tandarts)
person_outlineBlog

De Lieve Tandarts gaat op zoek naar goede poetsinstructie: Coproductie levert drie preventiefilmpjes op

5 feb om 13:00 uurtimer3 min

Jan Henk Nawijn is oprichter van het keurmerk De Lieve Tandarts en schrijft regelmatig blogs voor…

Lees verder »

Vcare en Fonkelzorg over ‘de AI-revolutie’ in de eerste lijn: AI verbetert bereikbaarheid, triage én consulten

3 feb om 15:15 uurtimer5 min

De opkomst van kunstmatige intelligentie-toepassingen in de huisartsenpraktijk gaat razendsnel. Tegelijkertijd…

Lees verder »

Eerstelijnzorg dreigt vast te lopen: Zet in op innovatie, met hybride zorg en digitale zorg als gamechangers

23 jan om 10:45 uurtimer4 min

De eerstelijnszorg is al decennialang het fundament van onze gezondheidszorg. Hier vinden patiënten een…

Lees verder »