GroenLinks: 'Macht zorgverzekeraars gaat ten koste van kwaliteit'

donderdag 5 maart 2015
timer 2 min
GroenLinks vindt dat de macht van zorgverzekeraars moet worden beperkt. Dat staat in een dinsdag gepresenteerde initiatiefnota van het Tweede Kamerlid Corinne Ellemeet.

"Je ziet nu dat de macht van zorgverzekeraars ten koste gaat van goede zorg en ten koste gaat van eerlijke keuzes voor verzekerden. Het is tijd voor een nieuw evenwicht tussen patiënten, zorgverleners en zorgverzekeraars", aldus Ellemeet.

 

Ze wil dat bereiken door onder meer het aantal polissen te beperken tot één naturapolis en één restitutiepolis per verzekeraar en door het marketingbudget van zorgverzekeraars in drie jaar te halveren. Ellemeet wil dat er een eind komt aan de prijsvoordelen voor gezonde mensen.  Daarom wordt de budgetpolis afgeschaft en wordt het onmogelijk om te kiezen voor een hoger eigen risico in ruil voor een lagere premie. Collectieve verzekeringen worden alleen toegestaan als deze een aantoonbaar beter aanbod hebben voor mensen met een chronische ziekte of beperking.

 

Als het aan GroenLinks ligt wordt de positie van artsen, ziekenhuizen en andere zorginstellingen versterkt ten opzichte van de zorgverzekeraars. Het wordt zorgverzekeraars verboden om eigen kwaliteitsinformatie op te vragen. Zij zullen gebruik moeten maken van de uniforme kwaliteitsnormen die worden ontwikkeld door zorgverleners en patiënten.

 

In de Tweede Kamer maakt Ellemeet volgende week weer plaats voor Linda Voortman, die zij tijdens haar bevallingsverlof heeft vervangen.

bron: Medisch Contact

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
GroenLinks: 'Macht zorgverzekeraars gaat ten koste van kwaliteit'

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uurtimer4 min

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt om 12:15 uurtimer5 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »
CAO onderhandelingen in stilte. Multiple rabbits dressed in businesssuites.
person_outlineBlog

Stop met alle ‘geplapper’ en laten we de cao fysiotherapie realiseren

13 feb om 13:47 uurtimer4 min

‘Geplapper’ - een schitterend Duits woord dat ik associeer met alles wat momenteel niet IN maar AAN de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Trekken zonder tandheelkundige noodzaak: tandartsen zwichten massaal voor patiënt

12 feb om 13:18 uurtimer3 min

Een meerderheid van de tandartsen en kaakchirurgen in Nederland voert een verzoek uit om tanden of kiezen te…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe website ‘Open over tuchtrecht’ ondersteunt bij tuchtklachten: ‘Een tuchtklacht kan overweldigend zijn’

16 jan om 14:48 uurtimer4 min

Een tuchtklacht heeft vaak een grote impact op zorgverleners. De bijbehorende juridische procedures zijn…

Lees verder »
Minister Fleur Agema (VWS) (Foto: Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Ziekenhuizen en brancheorganisaties willen Integraal Zorgakkoord opschorten

18 dec 2024 timer4 min

De ziekenhuizen willen de onderhandelingen over het Integraal Zorgakkoord opschorten vanwege onverwachte…

Lees verder »