Huisartsen lanceren gezondheidstest

donderdag 26 februari 2015
timer 2 min
Onder het motto ‘zelf aan de slag met je gezondheid als het kan, alleen professionele hulp als het moet’ hebben negen organisaties de Persoonlijke Gezondheidscheck gelanceerd. Volgens hen is deze test 'het wetenschappelijke antwoord op het versnipperde aanbod van losse, vaak onbetrouwbare gezondheidstesten.'

De bedoeling van de PGC is dat men zelf verantwoordelijkheid gaat nemen voor hun gezondheid. Gebruikers moeten  na het inzicht dat ze krijgen door deelname, zelf aan de slag gaan met hun leefstijl. " Huisartsen hoeven niet bang te zijn dat het meer werk voor ze oplevert. De PGC helpt mensen juist weg te blijven bij de dokter, ” zo vertelt  Karolien van den Brekel, huisarts in Leidsche Rijn. Van den Brekel werkte mee aan de ontwikkeling van de PGC. De test moet dus leiden tot meer efficiency en betere zorg in minder tijd.


Geert Jan van Loenen, huisarts-bestuurder LHV, voegt daaraan toe: “Op het moment dat iemand bij de huisarts of bedrijfsarts komt, gaat het om zorgvragen die daadwerkelijk bij ons thuis horen. Met de komst van de PGC versterken we allereerst de eigen regie en autonomie van mensen. Zodra sprake is van een verhoogd risico kunnen zij voor passende zorg in de eerste lijn terecht.” Op die manier moet de test dus  leiden tot meer efficiency en betere zorg in minder tijd.


Ga naar www.persoonlijkegezondheidscheck.nl om De Persoonlijke Gezondheidscheck om uw eigen gezondheidsrapport op te stellen.



Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt om 12:15 uurtimer5 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
person_outlineBlog

Op weg naar echte en virtuele dokters in de maatschap

18 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In april 2023 schreef ik in een column in MedischOndernemen: 'Ik wens u veel personeel'. Want zonder goede…

Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »
CAO onderhandelingen in stilte. Multiple rabbits dressed in businesssuites.
person_outlineBlog

Stop met alle ‘geplapper’ en laten we de cao fysiotherapie realiseren

13 feb om 13:47 uurtimer4 min

‘Geplapper’ - een schitterend Duits woord dat ik associeer met alles wat momenteel niet IN maar AAN de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Trekken zonder tandheelkundige noodzaak: tandartsen zwichten massaal voor patiënt

12 feb om 13:18 uurtimer3 min

Een meerderheid van de tandartsen en kaakchirurgen in Nederland voert een verzoek uit om tanden of kiezen te…

Lees verder »
flash_onNieuws

Miljoenen voor ‘Innovation Booster 2025’ in de mondzorg. Consortia kunnen PPS-projectvoorstellen indienen

10 feb om 08:34 uurtimer3 min

Het ORANGEHealth-consortium heeft 3,45 miljoen euro subsidie ontvangen van Health~Holland om de mondzorg in…

Lees verder »

Vcare en Fonkelzorg over ‘de AI-revolutie’ in de eerste lijn: AI verbetert bereikbaarheid, triage én consulten

3 feb om 15:15 uurtimer5 min

De opkomst van kunstmatige intelligentie-toepassingen in de huisartsenpraktijk gaat razendsnel. Tegelijkertijd…

Lees verder »