KNMT ontevreden over orthodontietarieven

woensdag 11 maart 2015
timer 2 min
Teleurstellend. Dat is het oordeel van de KNMT over de uitspraak van het CBb (College van Beroep voor het bedrijfsleven) over de verlaging van de orthodontietarieven door de NZa. Het CBb oordeelt dat de NZa heeft gehandeld binnen de beleidsruimte die zij heeft.

Alle aangevoerde beroepsgronden zijn afgewezen. De KNMT is voor wat de tariefbeschikking betreft bestuursrechtelijk uitgeprocedeerd. 

 

Het CBb legt het accent op het door de NZa gevoerde proces en niet op de inhoudelijke argumentatie van de NZa. Daarmee wordt het belangrijkste bezwaar - namelijk dat de NZa geen oog heeft voor het feit dat in de orthodontie meer uren worden gewerkt dan de norm die de NZa hanteert - naar het oordeel van de KNMT onvoldoende gewogen.



‘De NZa zet omzet af tegen de door haar gehanteerde norm en stelt op basis daarvan het tarief vast,’ zegt René Noverraz, voormalig voorzitter van de sectie orthodontie binnen de KNMT. ‘Dat is de beleidsvrijheid die de NZa binnen het huidige systeem heeft. Maar dit systeem en de daarbij behorende ruimte voor de NZa leiden ertoe dat in de orthodontie geen sprake mag zijn van loon naar werken. Ondernemerschap en een ondernemende attitude worden in onze zorg niet gehonoreerd.’



Noverraz: ‘Met name de afgelopen 4 jaar is binnen de orthodontie sprake van substantiële innovatie en zorgvernieuwing waardoor behandelingen beter aansluiten op de wensen en behoeften van de patiënt. De inhoud en kwaliteit van de geleverde zorg worden in de discussies over tarieven echter steevast buiten beschouwing gelaten. Dat is ronduit teleurstellend.’

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
KNMT ontevreden over orthodontietarieven

Meer artikelen met dit thema

person_outlineBlog

De digitale apothekersrevolutie: automatiseer uw administratie

15 apr om 12:18 uurtimer4 min

Als apotheker of beherend apotheker heeft u dagelijks te maken met een breed takenpakket. Zorgverlening staat…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
flash_onNieuws

CBS: 1 op de 6 volwassenen heeft last van tand- of kiespijn

19 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In 2024 gaf 16 procent van de Nederlandse volwassenen aan in de afgelopen twaalf maanden last te hebben gehad…

Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »
CAO onderhandelingen in stilte. Multiple rabbits dressed in businesssuites.
person_outlineBlog

Stop met alle ‘geplapper’ en laten we de cao fysiotherapie realiseren

13 feb om 13:47 uurtimer4 min

‘Geplapper’ - een schitterend Duits woord dat ik associeer met alles wat momenteel niet IN maar AAN de…

Lees verder »
person_outlineBlog

Nieuwe pensioenwet (deel 2): De basis van het Nederlandse pensioenstelsel

27 jan om 13:00 uurtimer4 min

In deze blog zullen we enkele belangrijke pijlers van ons pensioenstelsel onder de loep nemen. Door inzicht te…

Lees verder »
Rutger IJntema
mic_external_onInterview

4e Klein Bedrijf Index Fysiotherapie: ‘54 procent van de praktijkhouders denkt aan stoppen – een schokkend aantal’

15 jan om 17:30 uurtimer6 min
De vierde editie van de Kleinbedrijf Index (KBI) Fysiotherapie bevat de resultaten van een enquête naar de…
Lees verder »

Duurzaamheid in de zorg: welke stappen zet u?

19 dec 2024 timer3 min

In deze blog hebben we het over duurzaamheid in de zorg. Duurzaamheid wordt steeds belangrijker in de huidige…

Lees verder »