NZa doet onderzoek bij een keten van tandartsenpraktijken

woensdag 17 augustus 2016
timer 1 min
De Nederlandse Zorgautoriteit doet onderzoek bij een keten van tandartsenpraktijken in de Randstad. De toezichthouder heeft signalen gekregen dat deze keten patiënten te veel laat betalen voor materiaal- en techniekkosten zoals kronen en bruggen.

Daarom wordt de administratie van de praktijken gecontroleerd. Tijdens het onderzoek kan de zorg die de praktijken verlenen gewoon doorgaan.De NZa heeft niet bekend gemaakt om welke keten het gaat.

 

De controle bij de keten van tandartsenpraktijken maakt onderdeel uit van het onderzoek dat de NZa eind juni gestart is naar het doorberekenen van materiaal- en techniekkosten. De NZa krijgt signalen dat tandartsen, orthodontisten en tandprothetici hun patiënten hier soms te veel voor laten betalen. De kortingen die aanbieders in de mondzorg ontvangen bij de inkoop van deze materialen en technieken, moeten zij volledig doorberekenen aan hun patiënten. Als zij deze korting in hun eigen zak steken, zijn de patiënten de dupe want zij betalen een te hoge rekening.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
NZa doet onderzoek bij een keten van tandartsenpraktijken

Meer artikelen met dit thema

Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
flash_onNieuws

CBS: 1 op de 6 volwassenen heeft last van tand- of kiespijn

19 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In 2024 gaf 16 procent van de Nederlandse volwassenen aan in de afgelopen twaalf maanden last te hebben gehad…

Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »
CAO onderhandelingen in stilte. Multiple rabbits dressed in businesssuites.
person_outlineBlog

Stop met alle ‘geplapper’ en laten we de cao fysiotherapie realiseren

13 feb om 13:47 uurtimer4 min

‘Geplapper’ - een schitterend Duits woord dat ik associeer met alles wat momenteel niet IN maar AAN de…

Lees verder »
person_outlineBlog

Nieuwe pensioenwet (deel 2): De basis van het Nederlandse pensioenstelsel

27 jan om 13:00 uurtimer4 min

In deze blog zullen we enkele belangrijke pijlers van ons pensioenstelsel onder de loep nemen. Door inzicht te…

Lees verder »
Rutger IJntema
mic_external_onInterview

4e Klein Bedrijf Index Fysiotherapie: ‘54 procent van de praktijkhouders denkt aan stoppen – een schokkend aantal’

15 jan om 17:30 uurtimer6 min
De vierde editie van de Kleinbedrijf Index (KBI) Fysiotherapie bevat de resultaten van een enquête naar de…
Lees verder »

Duurzaamheid in de zorg: welke stappen zet u?

19 dec 2024 timer3 min

In deze blog hebben we het over duurzaamheid in de zorg. Duurzaamheid wordt steeds belangrijker in de huidige…

Lees verder »

Pleidooi voor alternatieve bekostiging: Betaling per verrichting geeft een perverse prikkel. Wat werkt dan wel?

22 okt 2024 timer5 min
Rutger IJntema en Wil van Erp, beide onderzoekers bij de Hogeschool Utrecht willen een gesprek op gang brengen…
Lees verder »