Regio Noord-Holland leert besparen

maandag 17 augustus 2015
timer 2 min
Iedere 3 maanden organiseren we in de regio Noord-Holland een bijeenkomst voor praktijkmanagers. Tijdens de lunch delen we onze ervaringen, vragen en expertise. De praktijkmanagers zijn veelal afkomstig uit de mondzorg en dierenartspraktijken maar is ook zeker toegankelijk voor praktijkmanagers van huisarts- en andere medische praktijken.

Bij een van onze goed bezochte lunchsessies in de praktijk van praktijkmanager Kira Schouten hadden we een iets andere bijeenkomst dan normaal. Michael Joosen van Heertjes Advies was op onze uitnodiging aanwezig. Hij heeft ons via een informele en interactieve presentatie de ins en outs verteld over facilitair inkopen. Michael is expert in facilitaire inkoop voor (para)medische praktijken en eigenaar van het bedrijf Heertjes Advies en het inkoopcollectief Voorpraktijken. Facilitaire inkoop omvat al het inkopen van ondersteunende diensten en goederen. Denk hierbij o.a. aan energie, IT, beveiliging van het pand, brandbeveiliging, afvalverwijdering medisch en huisvuil, telefonie, schoonmaakonderhoud, klimaat beheersing, website en inkoop van kleingoed.

 

Aan de hand van praktijkvoorbeelden heeft Michael ons laten zien hoe je hierin kunt verbeteren en besparen en alert te zijn. Want zijn de huidige contracten wel actueel? Betalen we niet te veel? Is het bedrag marktconform? Voldoet het alarmsysteem in geval van inbraak aan de eisen van de verzekering maatschappij? Kan het proces van inkopen efficiënter?

 

Onze focus ligt vaak op het reilen en zeilen in de praktijk, een volle agenda, personeel, protocollen etc. en laten zonder het te realiseren kansen om te besparen liggen. Het was een interessante middag waarbij we genoeg voer hadden om zelf aan de gang te gaan of een expert in te schakelen.

 

Ilanith Raber, interim praktijkmanager 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Regio Noord-Holland leert besparen

Meer artikelen met dit thema

person_outlineBlog

De digitale apothekersrevolutie: automatiseer uw administratie

15 apr om 12:18 uurtimer4 min

Als apotheker of beherend apotheker heeft u dagelijks te maken met een breed takenpakket. Zorgverlening staat…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
flash_onNieuws

CBS: 1 op de 6 volwassenen heeft last van tand- of kiespijn

19 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In 2024 gaf 16 procent van de Nederlandse volwassenen aan in de afgelopen twaalf maanden last te hebben gehad…

Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »
CAO onderhandelingen in stilte. Multiple rabbits dressed in businesssuites.
person_outlineBlog

Stop met alle ‘geplapper’ en laten we de cao fysiotherapie realiseren

13 feb om 13:47 uurtimer4 min

‘Geplapper’ - een schitterend Duits woord dat ik associeer met alles wat momenteel niet IN maar AAN de…

Lees verder »
person_outlineBlog

Nieuwe pensioenwet (deel 2): De basis van het Nederlandse pensioenstelsel

27 jan om 13:00 uurtimer4 min

In deze blog zullen we enkele belangrijke pijlers van ons pensioenstelsel onder de loep nemen. Door inzicht te…

Lees verder »
Rutger IJntema
mic_external_onInterview

4e Klein Bedrijf Index Fysiotherapie: ‘54 procent van de praktijkhouders denkt aan stoppen – een schokkend aantal’

15 jan om 17:30 uurtimer6 min
De vierde editie van de Kleinbedrijf Index (KBI) Fysiotherapie bevat de resultaten van een enquête naar de…
Lees verder »

Duurzaamheid in de zorg: welke stappen zet u?

19 dec 2024 timer3 min

In deze blog hebben we het over duurzaamheid in de zorg. Duurzaamheid wordt steeds belangrijker in de huidige…

Lees verder »