Toch geen reclamebelasting op naambord huisarts

maandag 15 juni 2015
timer 2 min
De gemeente Tilburg wil huisartsen en andere gezondheidszorgpraktijken vrijstellen van reclamebelasting. Deze draai volgt op commotie rondom huisarts Leon Broeders, die een aanslag kreeg van 500 euro voor het naambordje aan zijn gevel.

Dit meldt het Medisch Contact.

 

Het is de bedoeling dat de achttien praktijken – waaronder drie huisartsen – die nu een heffing hebben gekregen, die van dit jaar niet hoeven te betalen, maar het is nog niet bekend of en hoe dit wordt opgelost. De gemeente onderzoekt verder of de gemeentelijk verordening moet worden aangepast, zodat de heffingen de komende jaren niet meer plaatsvinden.

 

Wethouder Erik de Ridder belde Broeders zelf op, om het over de kwestie te hebben. Een mooie geste, vindt Broeders: ‘Als hij erin slaagt om de zaak aan te passen, vind ik dat een goede zet. Maar voorlopig is nog niets toegezegd. Zeker wat betreft de al opgelegde heffing, is het de vraag of die teruggedraaid kan worden.’ Voor de zomervakantie zou Broeders hierover uitsluitsel krijgen.

 

Broeders had bezwaar gemaakt tegen de belasting, maar dat leverde niets op. De belastingrechter gaf de rechter gelijk. Nu draait de gemeente alsnog, waarom nu wel? Een woordvoerder van de gemeente: ‘De aandacht heeft daar een rol in gespeeld natuurlijk. Zo willen wij niet bekend staan. Het is ook voortschrijdend inzicht. Als een vordering is aangenomen, gaan er ambtenaren mee aan de slag. Een bezwaar is een regulier, ambtelijk proces. Eigenlijk had men toen al moeten nadenken over of we artsen eigenlijk wel willen belasten. Dat is niet gebeurd, dat moet anders. De wethouder gaat ook met de mensen praten die een dergelijke aanslag opleggen, om te adviseren hier beter mee om te gaan.’

bron: Medisch Contact

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

person_outlineBlog

De digitale apothekersrevolutie: automatiseer uw administratie

15 apr om 12:18 uurtimer4 min

Als apotheker of beherend apotheker heeft u dagelijks te maken met een breed takenpakket. Zorgverlening staat…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uurtimer4 min

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt om 12:15 uurtimer5 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
flash_onNieuws

CBS: 1 op de 6 volwassenen heeft last van tand- of kiespijn

19 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In 2024 gaf 16 procent van de Nederlandse volwassenen aan in de afgelopen twaalf maanden last te hebben gehad…

Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »
CAO onderhandelingen in stilte. Multiple rabbits dressed in businesssuites.
person_outlineBlog

Stop met alle ‘geplapper’ en laten we de cao fysiotherapie realiseren

13 feb om 13:47 uurtimer4 min

‘Geplapper’ - een schitterend Duits woord dat ik associeer met alles wat momenteel niet IN maar AAN de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Trekken zonder tandheelkundige noodzaak: tandartsen zwichten massaal voor patiënt

12 feb om 13:18 uurtimer3 min

Een meerderheid van de tandartsen en kaakchirurgen in Nederland voert een verzoek uit om tanden of kiezen te…

Lees verder »