Informatieberaad Zorg start project Veilige Mail

maandag 17 september 2018
timer 2 min
Het veilig per e-mail versturen van medische informatie. Dat is het doel van het project Veilige Mail van het Informatieberaad Zorg. Het project sluit aan bij een recent normeringstraject van het NEN.

Het project Veilige Mail voorziet volgens het Informatieberaad Zorg in een behoefte aan het veilig kunnen e-mailen van patiëntgegevens. Dit betreft niet alleen zorgorganisaties maar ook gemeenten, de jeugdketen en welzijnsorganisaties. In sommige gevallen moeten zorgverleners via de mail patiëntgegevens uitwisselen. Bijvoorbeeld als een specialist nog vragen heeft over een verpleeghuisbewoner die is opgenomen in het ziekenhuis. Ook komt het regelmatig voor dat een patiënt na een consult bij thuiskomst nog een paar vragen heeft voor de behandelaar.

 

Veilige Mail en de AVG

De nieuwe privacywet AVG vergroot de behoefte aan veilig e-mailen. Daarnaast gaat per 1 januari 2020 de nieuwe Wet verplichte Geestelijke Gezondheidszorg (WvGGZ) in. Ook daarvoor is veilige communicatie over patiëntgegevens over diverse sectoren heen van groot belang. Het project Veilige Mail heeft meerdere doelen, zoals een norm opstellen en standaarden vaststellen voor veilige e-mail en het stimuleren van interoperabiliteit tussen oplossingen die veilig e-mailen ondersteunen. Het project Veilige Mail sluit aan bij de  nieuwe veldnorm die de NEN gaat ontwikkelen voor veilig mailen. De norm zal de eisen beschrijven waaraan e-mails, met daarin patiëntgegevens, moeten voldoen om veilig te zijn. De nieuwe norm wordt gepubliceerd in het voorjaar van 2019.

Bron: www.zorgvisie.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt om 12:15 uurtimer5 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
Fotoshoot-Zen-you-smile-praktijk-LR-3.jpg
flash_onNieuws

‘Sociale Tandarts’ Nejoud Alkaabi: ‘Breng de tandartszorg terug in het basispakket’

20 mrt om 10:30 uurtimer3 min

In Rotterdam-West opent tandartspraktijk Zen You Smile tijdens de ramadan haar deuren voor mensen die geen geld…

Lees verder »
person_outlineBlog

Op weg naar echte en virtuele dokters in de maatschap

18 mrt om 10:00 uurtimer4 min

In april 2023 schreef ik in een column in MedischOndernemen: 'Ik wens u veel personeel'. Want zonder goede…

Lees verder »
Thomas Rietrae  (Foto: Lassus Tandartsen)
mic_external_onInterview

Mondzorg-ondernemer Thomas Rietrae: ‘Verdere ketenvorming, maar ook menselijke maat in de zorg’

13 mrt om 15:00 uurtimer4 min
Thomas Rietrae is uiterst succesvol met Lassus Tandartsen, een keten van 30 praktijken, 800 medewerkers, 200.000…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: Uitstel aanvragen kan tot uiterlijk 31 maart

3 mrt om 08:45 uurtimer4 min

De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) verplicht zorgaanbieders om jaarlijks een jaarverantwoording in te…

Lees verder »
CAO onderhandelingen in stilte. Multiple rabbits dressed in businesssuites.
person_outlineBlog

Stop met alle ‘geplapper’ en laten we de cao fysiotherapie realiseren

13 feb om 13:47 uurtimer4 min

‘Geplapper’ - een schitterend Duits woord dat ik associeer met alles wat momenteel niet IN maar AAN de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Trekken zonder tandheelkundige noodzaak: tandartsen zwichten massaal voor patiënt

12 feb om 13:18 uurtimer3 min

Een meerderheid van de tandartsen en kaakchirurgen in Nederland voert een verzoek uit om tanden of kiezen te…

Lees verder »
flash_onNieuws

Miljoenen voor ‘Innovation Booster 2025’ in de mondzorg. Consortia kunnen PPS-projectvoorstellen indienen

10 feb om 08:34 uurtimer3 min

Het ORANGEHealth-consortium heeft 3,45 miljoen euro subsidie ontvangen van Health~Holland om de mondzorg in…

Lees verder »