Demondnietvergeten.nl: alle informatie over mondzorg voor kwetsbare ouderen op één website

maandag 28 november 2022
timer 4 min

(Foto: Shutterstock)

Ouderen en mantelzorgers zijn zich meestal bewust van het belang van dagelijkse mondverzorging en mondgezondheid. Tegelijk lukt het ze niet altijd goed hun weg te vinden bij problemen met hun gebit en in de mond. Om hierin te voorzien bundelt de stichting ‘De Mond Niet Vergeten!’ alle informatie rondom mondproblemen en mondverzorging bij kwetsbare ouderen op de vernieuwde website: demondnietvergeten.nl.

De Mond Niet Vergeten! is een verzamelplek met informatie, preventiemogelijkheden, video’s, instructies en ervaringsverhalen. Het platform is een gezamenlijk initiatief van de beroepsverenigingen van tandartsen (KNMT), mondhygiënisten (NVM) en tandprothetici (ONT). Met subsidie van het ministerie van VWS is najaar van 2021 een informatiecampagne gestart om kwetsbare ouderen en hun mantelzorgers bewust te maken van het belang van goede mondverzorging. In radiocommercials en op social media worden ouderen en mantelzorgers gewezen op de mogelijkheid een quickscan over hun mondgezondheid in te vullen. Alle informatie over mondzorg voor kwetsbare ouderen is gebundeld op de site. 

Klachten vaak niet herkend en erkend 

Klachten in de mond worden niet altijd herkend of erkend: ze worden vaak geschaard onder ‘problemen die horen bij het ouder worden’. Ouderen en mantelzorgers nemen ze daarom al snel voor lief. Een voorbeeld van zo’n niet herkende klacht is de droge mond. Als daaraan niets wordt gedaan, kan dit een grote gevolgen hebben voor de mondgezondheid. Een droge mond komt regelmatig voor bij ouderen, meestal veroorzaakt door het gebruik van meerdere medicijnen. De oplossing begint met het bespreken van de klacht met de huisarts, de mondzorgverlener of de apotheek. De site geeft voor de uiteenlopende mondklachten aan of een bezoek aan een mondzorgverlener nodig is. 

De kracht van samenwerking 

Zorgverleners uit verschillende disciplines kunnen terecht op de vernieuwde site. Bij de zorg voor kwetsbare ouderen zijn immers professionals vanuit verschillende disciplines betrokken. Daarbij is het belangrijk dat zij over dezelfde informatie beschikken. De stichting De Mond Niet Vergeten! houdt de site actueel, met links naar andere sites voor aanvullende informatie.  

Links:  

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Podcast Eigenzinnig ondernemen
mic_external_onInterview

‘Juist eigenzinnigheid maakt ondernemen in de zorg interessant’

31 mrt om 11:45 uurtimer4 min
‘Eigenzinnige Ondernemers’ heet de nieuwe podcastserie van MedischOndernemen. De podcast is een initiatief van…
Lees verder »
Jet Bussemaker - Gezond en Gelukkig Den Haag
mic_external_onInterview

Jet Bussemaker over vijf jaar Gezond en Gelukkig Den Haag: ‘De rol van de huisarts is cruciaal’

25 feb om 08:00 uurtimer8 min
Jet Bussemaker, voorzitter van Gezond en Gelukkig Den Haag (GGDH), blikt terug op vijf jaar samenwerken van…
Lees verder »
Diana Lucassen
mic_external_onInterview

Quickscan helpt bij overstap naar duurzaam voorschrijven: ‘Sta stil bij elke pil’

24 feb om 12:00 uurtimer6 min
Met de nieuwe ‘Quickscan Duurzaam voorschrijven' wil De Groene Huisarts het voor huisartsen en apothekers…
Lees verder »
mic_external_onInterview

Fysiotherapeut Jeroen Boogmans: 'Er wordt veel behandeld, misschien wel te veel'

19 feb om 08:00 uurtimer4 min

De wachttijden bij fysiotherapiepraktijken blijven stijgen. Dit komt niet alleen door de vergrijzing, maar ook…

Lees verder »
flash_onNieuws

Miljoenen voor ‘Innovation Booster 2025’ in de mondzorg. Consortia kunnen PPS-projectvoorstellen indienen

10 feb om 08:34 uurtimer3 min

Het ORANGEHealth-consortium heeft 3,45 miljoen euro subsidie ontvangen van Health~Holland om de mondzorg in…

Lees verder »
Poetsinstructie bij Tandheelkunst in Woerden (Foto: De Lieve Tandarts)
person_outlineBlog

De Lieve Tandarts gaat op zoek naar goede poetsinstructie: Coproductie levert drie preventiefilmpjes op

5 feb om 13:00 uurtimer3 min

Jan Henk Nawijn is oprichter van het keurmerk De Lieve Tandarts en schrijft regelmatig blogs voor…

Lees verder »

Vcare en Fonkelzorg over ‘de AI-revolutie’ in de eerste lijn: AI verbetert bereikbaarheid, triage én consulten

3 feb om 15:15 uurtimer5 min

De opkomst van kunstmatige intelligentie-toepassingen in de huisartsenpraktijk gaat razendsnel. Tegelijkertijd…

Lees verder »

Eerstelijnzorg dreigt vast te lopen: Zet in op innovatie, met hybride zorg en digitale zorg als gamechangers

23 jan om 10:45 uurtimer4 min

De eerstelijnszorg is al decennialang het fundament van onze gezondheidszorg. Hier vinden patiënten een…

Lees verder »